Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

Z życia Przedszkola

rok szkolny 2014/2015

REKORD GUINNESSA USTANOWIONY

We wtorek, 30 września, przyłączyliśmy się do bicia Rekordu Guinnessa w w szczotkowaniu zębów. O godz. 12.00 przedszkolaki z całej Polski -w liczbie 257 500 dzieci- przez 2 minuty równocześnie szczotkowały zęby i pobiły dotychczasowy rekord, który został ustanowiony w Indiach, wóczas w tym samym czasie zęby szczotkowało 177.000 dzieci.

koordynator: Barbara Bester

zapraszamy do fotogalerii

"Chcecie bajki, oto bajka

była sobie Pchła Szachrajka...",

Z przedstawieneim pt."Pchła Krętaczka" będącego adaptacją wiersza Jana Brzechwy "Pchła Szachrajka" aktorzy teatru ART-RE z Krakowa rozpoczęli kolejny rok przygody z teatrem.

Przedstawienie opowiadało o małej pchełce, która nieustannie kłamała, psociła i nie dotrzymywała słowa.Wesołe, pełne humoru i zwrotów akcji przedstawienie zakończone morałem bardzo się dzieciom spodobało. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły śmiech także wsród wychowawców.

zapraszamy do fotogalerii

W czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej miało miejsce wręczenie nagród laureatom literackiego konkursu „Opowiem ci bajkę”. Trzecie miejsce zajęła nauczycielka naszego przedszkola

Pani Barbara Piszczek

za bajkę pt.  „Zabawa Kubusia”. Prawdopodobnie utwory uczestników konkursu znajdą się w niewielkiej publikacji książkowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych  sukcesów literackich.

Serdecznie witamy !

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Dzieci były witane przez Panią dyrektor Marzannę Wardziejewską oraz misia, który częstował dzieci cukierkami. W rolę misia wcieliła się Pani Monika Jewdokimow. Uśmiech witających  oraz słodkie cukiereczki osładzały trudny moment rozstania z rodzicami. Rodzicom maluszków życzymy cierpliwości, a wszystko będzie dobrze. Trudny okres adaptacji do przedszkola musi kiedyś nastąpić.