Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

 

Nawigacja

Z życia Przedszkola

rok szkolny 2015/2016

 

Przedszkole zbiera nakrętki

Przedszkolacy  w ciągu miesiąca zebrali mnóstwo nakrętek na rzecz dzieci niepełnosprawnych z naszego miasta  i okolic. Nakrętki zostały przekazane do Biblioteki Publicznej, za pośrednictwem której trafią do Fundacji Pro Sanatio.

fotogaleria

" Pinokio" to spektakl który zaingurował w tym roku szkolnym naszą przygodę z teatrem. We wtorek, 29 września, gościliśmy aktorów ze studia teatralnego ART-RE z Krakowa.
Spektakl przygotowany został na podstawie bajki Carl Collodiego. Opowiadał o drewnianym pajacyku, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazały się bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Na swej drodze spotkał kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę.
Morał tej bajki to taki, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, miłość czyni cuda, a w życiu warto godnie, sprawiedliwie i uczciwie postępować.
Podczas spektaklu dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia.

                                                             zapraszamy fo fotogalerii 

 

 

Chcemy być bezpieczni

Taki temat nadrzędny towarzyszył przedszkolakom przez cały tydzień. Wszystkie dzieci omawiały zasady ruchu drogowego, bezpieczną drogę do domu, korzystanie z urządzeń na placu zabaw ale też mówiły o niebezpieczeństwach wynikających z kontaktu z osobami obcymi oraz zbliżania się do nieznanych zwierząt. Temat bezpieczeństwa  przybliżył dzieciom zaproszony gość – policjant Tomasz Dobrzyński.

fotogaleria

Nowy rok w przedszkolu rozpoczęty

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi powitało z początkiem września

225 dzieci w wieku od  3 do 5 lat. Dzieci, które wcześniej uczęszczały, wróciły do przedszkola stęsknione za swoimi kolegami i wychowawcami. Natomiast maluszki przechodzą trudny okres adaptacji, który przy wsparciu oddanych pedagogów niebawem się skończy.

Optymistyczne podejście rodziców do nowego etapu w życiu dziecka gwarantuje połowę sukcesu. Nie ma lepszego sposobu rozwoju dziecka, niż wspólna zabawa z rówieśnikami w przedszkolu.

fotogaleria