Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

 

Nawigacja

Z życia Przedszkola

rok szkolny 2014/2015

W dniu dzisiejszym zostały wysłane prace naszych przedszkolaków na konkurs organizowany przez Prezesa Zarządu Radia Olsztyn S.A. Pana Mariusza Bojarowicza pt. "Kotylion dla żołnierza", promujący postawy patriotyczne wśród dzieci z naszego województwa. Prosimy o trzymanie kciuków za naszych małych projektantów. 

fotogaleria 

W piątek, 17 października, nasze przedszkole odwiedził zawodowy bokser Przemysław Opalach, który opowiedział dzieciom o tym czym jest boks, po czym wraz ze swoim trenerem zademonstrował  kilka ciosów bokserskich.

fotogaleria 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

We wtorek, 14 października, po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodzonony był miejsko-gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia dwóch wierszy dotyczących nowej elewacji przedszkola autorstwa B. Piszczek i B. Bester.

Oprócz nagród wręczanych nauczycielom oraz dyrektorom przez Pana Burmistrza Marka Mirosa, odbyła się część artystyczna w wykonaniu Pięciolatków A pod kierunkiem Barbary Bester i Aliny Trzasko.

Kolejnym punktem programu było przekazanie certyfikatów " Zielonej flagi" koordynatorom projektu.

Z przyjemnością też donosimy, że nasza Pani dyrektor Marzanna Wardziejewska była jedną z 35 osób w województwie warmińsko – mazurskim, która otrzymała nagrodę kuratora za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. 

 

                                                  fotogaleria          

                        

 

 

 

 

Zakończenie akcji "Bezdomniaki"

 

            Od dwóch tygodni w naszym przedszkolu trwała zbiórka na rzecz przydomowego przytuliska dla zwierząt "Bezdomniaki". W dniu dzisiejszym przyjechała do nas pani prowadząca to przytulisko Teresa Dmuchowska. Dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami mocno zaangażowały się w nasza akcję. Dowodem była ogromna ilośc darów jaką zebraliśmy. Dzieci podarowały zwierzakom zabawki, miski, ciepłe koce i przede wszystkim karmę.

          Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować w swoim imieniu i w imieniu Pani Teresy Dmuchowskiej wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom za przyłączenie się do akcji. Dziękujemy!

 

                                 fotogaleria 

 

 

 

Światowy Dzień Zwierząt 

 

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 r. ma nam przypominać, że zwierzę nie jest rzeczą, odczuwa, myśli i reaguje.

W  dniu dzisiejszym dzieci z grupy 4 latków B z naszego przedszkola przygotowały uroczystość z tej okazji. Na początku przedszkolaki poznały podstawowe prawa zwierząt . Mogły także wypowiedzieć się w jaki sposób należy zajmować się zwierzęciem.  Zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić . 

Ważne jest, że jeśli ma się już jakieś zwierzątko w domu należy o nie dbać.
Dzieci wysłuchały także wierszy o zwierzętach recytowanych przez czterolatki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami.  Na zakończenie wszystkie maluchy obejrzały humorystyczną prezentację multimedialną przestawiającą zabawne sytuacje związane ze zwierzętami. Od dnia dzisiejszego w holu przedszkolnym można obejrzeć wystawę zdjęć naszych przedszkolaków oraz pań wychowawczyń ze swoimi domowymi pupilami.

Obchody Światowego Dnia Zwierząt  wyrabiają u dzieci właściwe postawy wobec nich, pozwoliły zrozumieć zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt. Poza tym wyrabiają  postawę odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. 

                                                                            Koordynator

                                                                            Marta Zajkowska

 

fotogaleria 

 

REKORD GUINNESSA USTANOWIONY 

 

We wtorek, 30 września, przyłączyliśmy się do bicia Rekordu Guinnessa w w szczotkowaniu zębów. O godz. 12.00 przedszkolaki z całej Polski -w liczbie 257 500 dzieci- przez 2 minuty równocześnie szczotkowały zęby i pobiły dotychczasowy rekord, który został ustanowiony w Indiach, wóczas w tym samym czasie zęby szczotkowało 177.000 dzieci. 

 

                                                                             koordynator: Barbara Bester

 

zapraszamy do fotogalerii 

 

 

 

 

 

"Chcecie bajki, oto bajka

była sobie Pchła Szachrajka...",

Z przedstawieneim pt."Pchła Krętaczka" będącego adaptacją wiersza Jana Brzechwy "Pchła Szachrajka" aktorzy teatru ART-RE z Krakowa rozpoczęli kolejny rok przygody z teatrem.

Przedstawienie opowiadało o małej pchełce, która nieustannie kłamała, psociła i nie dotrzymywała słowa.Wesołe, pełne humoru i zwrotów akcji przedstawienie zakończone morałem bardzo się dzieciom spodobało. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły śmiech także wsród wychowawców.

 

                              zapraszamy do fotogalerii 

 

 

 

 

 

 

W czytelni dla dorosłych Biblioteki Publicznej miało miejsce wręczenie nagród laureatom literackiego konkursu „Opowiem ci bajkę”. Trzecie miejsce zajęła nauczycielka naszego przedszkola

Pani Barbara Piszczek

za bajkę pt.  „Zabawa Kubusia”. Prawdopodobnie utwory uczestników konkursu znajdą się w niewielkiej publikacji książkowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych  sukcesów literackich. 

 

Serdecznie witamy !

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Dzieci były witane przez Panią dyrektor Marzannę Wardziejewską oraz misia, który częstował dzieci cukierkami. W rolę misia wcieliła się Pani Monika Jewdokimow. Uśmiech witających  oraz słodkie cukiereczki osładzały trudny moment rozstania z rodzicami. Rodzicom maluszków życzymy cierpliwości, a wszystko będzie dobrze. Trudny okres adaptacji do przedszkola musi kiedyś nastąpić.