Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

RRRRR

Deklaracja dostępności Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://przedszkolegoldap.edupage.org/

Data publikacji strony: 2014-10-25

Data aktualizacji strony: 2021-03-29

• Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
  • Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).
  • Serwis  zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań, by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
  • Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
  • Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez koordynatora do spraw dostępności.

Data sporządzenia deklaracji dostępności: 2021-03-29

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z koordynatorem do spraw dostępności.

Dane kontaktowe:

Katarzyna Świacka

Email: przedszkole1goldap@gmail.com

Numer telefonu: +48 (87) 615 02 78.

• Drogą mailową lub telefoniczną można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
  • Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.
  • Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
  • Koordynator do spraw dostępności powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, koordynator niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, koordynator może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
  • W przypadku, gdy koordynator odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
  • Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do

Rzecznika Praw Obywatelskich.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

ul. Jaćwieska 17, 19-500 Gołdap – zwany dalej „budynkiem”.

Do budynku prowadzą dwa wejścia:

1. Od ulicy Jaćwieskiej (wejście główne):

- wejście z chodnika na posesję przez małą bramkę,

- do wejścia do budynku prowadzą 3 stopniowe schody. Przy schodach znajduje się podjazd dla wózków wraz z poręczą zabezpieczającą.

- przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek.

1. Od ulicy Partyzantów:

- wejście z chodnika na posesję przez małą bramkę,

- wejście do budynku nie ma zróżnicowanego poziomu, jednak w środku znajdują się 4 stopniowe schody na parter.

- przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek.

• Na parterze budynku znajduje się:

- toaleta ogólnodostępna,

- gabinet logopedy,

- 3 sale dydaktyczne,

- szatnia dla dzieci.

• Na I piętrze budynku znajduje się:

- sekretariat,

- gabinet dyrektora,

- gabinet wicedyrektora,

- gabinet intendenta,

- 3 sale dydaktyczne,

- toaleta dla personelu.

• Na II piętrze budynku znajduje się:

- gabinet głównego księgowego

- 2 sale dydaktyczne

- szatnia dla dzieci

Do wszystkich pomieszczeń na I i II piętrze prowadzą schody, które uniemożliwiają poruszanie się osoby na wózku.

• Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze, ponieważ w budynku nie ma windy.
  • Istnieje możliwość zaprowadzenia osoby niewidomej do konkretnego gabinetu lub pracownika.
  • Istnieje możliwość umówienia spotkania z pracownikiem na parterze budynku.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
  • Bezpośrednio przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych znajdują się w następujących lokalizacjach:

- 1 miejsce parkingowe w podwórku przy ul. Partyzantów 6,

- 1 miejsce parkingowe u szczytu bloku Partyzantów 8 od ul. Tatyzy,

• W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.